Sakaldan Saç Ekimi

dorian hair ankara saç ekim merkezi

Saç açıklığı geniş olan hastalarda donör bölgesinden alınan kök sayısı sınırlı kalmakta ve hastanın saç açıklığını kapatamamaktadır. Bu gibi durumlarda, hastanın saçından alınan köklere ek olarak kullanılabilen sakal ve göğüs kılları hayat kurtarıcı olmaktadır.

Özellikle sakal bölgesi yoğun olan hastalarda alınan graft sayısı 3000’e kadar çıkabilmektedir. Alım bölgesi olarak çene kemiğinin altından boyuna kadar olan bölge kullanılmaktadır. 

Sakal köklerinin saç köklerinden daha kalın yapıda olması kapatıcılık için büyük avantaj sağlamaktadır. Sakal köklerinin yapısı saç köklerinden daha kalın olduğu için doğal görünümü sağlamak amacıyla ön hatta kesinlikle sakal kökleri kullanılmaz. Bunun yerine saçın aralarına ekilerek doğal bir görünüm yaratılmış olur.

Göğüs kılları ise her zaman 3. Tercihtir. Göğüs kıllarının fazla uzamaması ve yapısı gereği saç kökleri ile uyumu sakal köklerinden biraz daha farklılık göstermektedir. Fakat saç donör bölgesi yetersiz olan hastalarda kesinlikle 3. Tercih olarak kullanılması tavsiye edilir.  İki göğüs kılı bir sakal kılı kadar dolgunluk sağlamaktadır.