DHI Sakal Ve Bıyık Ekimi

dorian hair ankara saç ekim merkezi

DHI Sakal Ekim

Genel bir anlatımla DHI Sakal Ekimi, sakalda bulunan boşlukları doldurma ya da sıfır sakal(köse) olan hastalarda yeni bir sakal oluşturma işlemidir.

Bu işlem için iki yöntem kullanılabilir:
1. Sakaldan alınıp sakala ekim işlemi
2. Saçtan alınıp sakala ekim işlemi

Sakaldan Alınıp Sakala Ekim İşlemi

Bu yöntem genellikle sakallarında bölgesel boşluklar olan veya herhangi bir kaza sonucu oluşan skar izleri için uygulanır. Sakaldan alınan kökler sakala çok daha çabuk uyum sağlar. Bu yöntemde hastanın ihtiyacı olan greft sayısının çene altından karşılanabiliyor olması şarttır.

Saçtan Alınıp Sakala Ekim İşlemi

Bu yöntem genellikle sıfır sakal olan veya bölgesel boşlukları fazla olan hastalar için uygulanır. Ense bölümünden alınan saç kökleri 0,6 mm çapındaki kalemlerle sakalın çıkış yönüne doğru tek tek nakledilir.

Hangi yöntem kullanılıyor olursa olsun sakal ekiminde en önemli nokta, sakal köklerinin mutlaka tekli greftler haline getirilip özel solüsyonlar içerisinde bekletilmesi gerekliliğidir.

Sakal Ekimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Herhangi bir hastalığı olmayan, 18 yaşını aşmış sakal problemi olan herkese yapılabilir.
Bu operasyonun herhangi bir riski bulunmamaktadır. Sadece çok hassas ciltlerde operasyon sonrası hafif bir pembelik 1-2 ay sürebilir.
Sakal ekiminde nihai sonuç süresi 1 yıldır.
Sakal ekiminde ağrı sadece anestezi esnasında yaşanır. Anestezide kullandığımız son teknoloji olan basınçlı anestezi tekniği ile çok az iğne kullanarak ağrıyı minimize etmeyi başarmış durumdayız. Dolayısı ile sakal ekimi ağrısız bir işlemdir denilebilir. Tabiki hastanın ağrı eşiği bu noktada önem arz etmektedir.
Hayır. Sakal ekiminde DHI kalem tekniği ile yeterli sıklık verildiği ve sakalların çıkış yönüne uygun ekim yapıldığı için sakal ekimi yapıldığı hiçbir şekilde anlaşılmaz.